Premjeras: lietuvių kalba – esminis tapatybės ženklas

Data

2019 02 11

Įvertinimas
1
LRVK_20190211_0038.jpg

Ministras  Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo forume „Ar švęsdami šimtmetį, nepamiršome tautos pamato – lietuvių kalbos?“, kuris vyko Vyriausybės rūmuose. 
Pradėdamas lietuvių kalbai skirtą forumą premjeras akcentavo, kad  gimtoji kalba didžiausias, mus visus jungiantis turtas, esminis tapatybės ženklas. Atkurtos valstybės šimtmetį galima būtų vadinti lietuvių kalbos renesansu. Minint šį jubiliejų prisiminėme, kad sugebėjome išsaugoti savo kalbą nuo sunykimo, išpuoselėjome, išugdėme, suteikėme jai visas galias.
Anot S.Skvernelio, plačiajam pasauliui mes esame įdomūs dėl savo itin senos baltų kalbos ir jos tyrinėtojų šiandien yra visuose žemynuose. Atrodo, kad lietuvių kalba gyvena gerus laikus ir jai pavojų nėra, tačiau vis labiau  globalesnis pasaulis patikia naujų iššūkių.
Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad būtent šio forumo siekis – aptarti, ar valstybės kalbos politika eina koja kojon su šios dienos pokyčiais, ar tikrai viską darome, kad lietuvių kalbos prestižas nuolat didėtų, ar tikrai stengiamės, kad lietuvių kalbos būtų sistemingai mokoma išeivijoje?
„Žinau, kad 2018 m. lituanistikos tyrimus tarptautiniai ekspertai įvertino labai gerai. Turime įsiklausyti į jų rekomendacijas ir siekti, kad lituanistikos tyrimai būtų matomi ir skleidžiami tarptautiniu mastu. Tai puiki galimybė garsinti Lietuvą ir senąją baltų kalbą. Taip pat šia proga norėčiau užtikrinti lituanistikos mokslų bendruomenę, kad dėsime visas pastangas, jog mūsų lituanistai, lituanistikos mokslo institutai galėtų ramiai ir kūrybiškai dirbti,“- sakė premjeras. 
Ministras Pirmininkas palinkėjo forumo dalyviams konstruktyviai aptarti visas lietuvių kalbos klestėjimui būtinas temas ir nusibrėžti aiškias ateities kryptis.