Premjeras: Lietuva tvirtai remia Moldovos integraciją į ES ir ragina tęsti reformas

Data

2019 08 22

Įvertinimas
0
LRVK_20190822_0016.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Moldovos Respublikos Ministre Pirmininke Maia Sandu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo raidą bei perspektyvas.

„Džiaugiuosi mūsų susitikimu, dar kartą noriu pabrėžti, kad Lietuva buvo ir bus Moldovos draugė. Remiame Moldovos teritorinį vientisumą ir visada pritarsime jūsų šalies europiniams siekiams. Lietuva tiki Moldovos sėkme ir yra pasirengusi suteikti reikiamą paramą ir pagalbą“, – sakė premjeras.  
Vyriausybės vadovas paragino Moldovos pusę tęsti teismų ir teisėsaugos nepriklausomumą užtikrinančias reformas bei kovą su korupcija, siekti kuo efektyvesnio Asociacijos sutarties įgyvendinimo, o kai kuriose srityse – aktyviau remtis Ukrainos ir Sakartvelo patirtimi.
Dvynių programa – puiki platforma dalytis patirtimi; šiuo metu Lietuvos institucijos Moldovoje įgyvendina penkis Dvynių projektus.

Premjeras pasidžiaugė puikiu Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimu, išsakė viltį, jog ateityje plėsis ir stiprės šalių ekonominiai santykiai.  

Susitikime aptartas Moldovos ir NATO bendradarbiavimas. Lietuvos ambasada Moldovoje, kuri iki kitų metų pabaigos atliks NATO kontaktinės ambasados funkcijas, ir toliau aktyviai prie to prisidės.  
Ministras Pirmininkas palinkėjo Moldovos premjerei produktyvaus darbo ir turiningų diskusijų  Prezidento Valdo Adamkaus vardo konferencijoje.