Premjeras: Lietuva toliau stiprins ryšius su Vokietija

Data

2020 01 21

Įvertinimas
0
Vokietija .jpg

inistras Pirmininkas Sauliaus Skvernelis susitiko su Lietuvoje darbą pradėjusiu Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadoriumi Matthiasu Peteriu Sonnu ir aptarė bendradarbiavimą  saugumo, ekonomikos ir istorinės atminties srityse.

 „Esame dėkingi Vokietijai už lyderystę, stiprinant Lietuvos ir rytinio NATO flango saugumą. Vokietijos vadovavimą NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje jau šiandien galime pavadinti itin sėkmingu. Tai istorinis sprendimas, kurį tvirtai remsime ir ateityje. Vokietijos kariai Lietuvoje siunčia aiškų paramos signalą, jie yra gerai matomi ir turi didelį mūsų visuomenės palaikymą“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Akcentuota, kad Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių. Yra daug potencialo vystyti prekybą aukštos pridėtinės vertės produktais. Lietuva ateityje užtikrins palankias sąlygas Vokietijos investicijoms, ypač gamybos, gyvybės mokslų ir mokslinių tyrimų bei IT srityse.

Pokalbyje atkreiptas dėmesys, kad, artėjant Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-osioms  metinėms, stiprėja mėginimai klastoti istoriją. Negalima teisinti nusikalstamo Ribbentropo-Molotovo pakto, nulėmusio Antrojo pasaulinio karo pradžią ir Baltijos valstybių bei Lenkijos okupaciją.

Premjeras užtikrino, jog Lietuva bus patikima Vokietijos pirmininkavimo ES šių metų antrąjį pusmetį partnerė. Lietuva remia skaitmeninės ekonomikos plėtrą, atsaką į kylančias grėsmes ir reformas Rytų partnerystės valstybėse. Ypatingo ES dėmesio reikalauja Astravo AE klausimas bei nešvarios elektros energijos iš trečiųjų šalių importo prevencija.

Lietuva pasisako už solidarumu ir konvergencija grindžiamą būsimą ES biudžetą, kuris užtikrintų pakankamą sanglaudos paramą, sąžiningą konkurenciją žemės ūkyje ir sutartinių įsipareigojimų laikymąsi.