Premjeras: Lietuva remia Sakartvelo demokratinę raidą ir integraciją į Vakarus

Data

2019 03 07

Įvertinimas
1
LRVK_20190307_0403 (002).jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Sakartvelo Prezidente Salome Zourabichvili ir aptarė dvišalių santykių raidą bei tolimesnes bendradarbiavimo perspektyvas. Tai vienas pirmųjų Prezidentės vizitų tapus valstybės vadove.

Susitikimo pradžioje premjeras pažymėjo, kad  šiemet minime 25-ąsias diplomatinių santykių metines,  dvišaliai santykiai tarp šalių – draugiški ir intensyvūs. 

„Lietuva visada rėmė Sakartvelo kaip valstybės demokratinę raidą, jūsų integracijos į Vakarus pastangas ir kryptį. Ši Lietuvos pozicija tikrai nesikeis, gali tik sustiprėti“,  - sakė Vyriausybės vadovas.

S.Skvernelis priminė Rygoje įvykusiame Baltijos šalių premjerų susitikime pasiūlytą iniciatyvą - pradėti rengti trijų Baltijos šalių ir trijų Asocijuotų ES Rytų partnerystės šalių – Sakartvelo, Ukrainos ir Moldovos – susitikimus aukščiausiu lygiu.

Pažymėta, jo ekonominiame bendradarbiavime daug neišnaudoto potencialo, ypač kalbant apie startuolius. Lietuva yra viena toliausiai pažengusių ir labiausiai patobulėjusi startuolių ekosistema Europos Sąjungoje, todėl mūsų patirtis gali būti naudinga ir jums. Ši tema galėtų būti aptarta šiemet planuojamame Tarpvyriausybinės bendradarbiavimo komisijos posėdyje.

Aptarti svarbūs projektai, visuomeninės ir savivaldos iniciatyvos. Pernai Tbilisyje startavo Lietuvos  vadovaujamas ES „Dvynių projektas“, kuris skirtas  valstybės tarnybos reformai, prieš 4 metus Vilniuje atidarytas Tbilisio skveras, kuris šiais metais bus renovuojamas, šiais metais bus  priimtas sprendimas vienai Vilniaus gatvių suteikti Kartvelų gatvės pavadinimą.  Apskritai apie 30 Lietuvos savivaldybių turi partnerius Sakartvele.
Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad tikisi ir praktinio bendradarbiavimo stiprėjimo ir kitose srityse.

Sausio mėnesį Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio kvietimu Lietuvoje su oficialiu vizitu viešėjo Sakartvelo Ministras Pirmininkas Mamuka Bakhtadze. Vizito metu aptarti dvišalių santykių stiprinimo klausimai, tarptautinio saugumo ir kiti aktualūs klausimai.

Susitikimų metu plačiai aptarti Sakartvelo integracijos į Europos Sąjungą ir NATO klausimai.