Premjeras: jūsų kūryba formuoja identitetą, vertybes ir mąstymą

Data

2019 03 07

Įvertinimas
1
LRVK_20190307_0222 (002).jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatų pagerbimo iškilmėse. 

Premjeras pažymėjo, kad Lietuvos kultūros ir meno žodis ryškiai girdimas ne tik šalyje, bet ir plačiajame pasaulyje. Unikali kūryba vertinama pirmiausia dėl savo išskirtinumo, kurį visiems mums suteikia mūsų kultūrinis tapatumas, mūsų istorija, mūsų žmonių būdas.

„Mes užaugome žavėdamiesi jumis kino ekranuose arba jūsų kino juostomis, už kurių kadrų likdavote nematomi, jūsų tapyba ir tekstilė priverčia stabtelėti ir susimąstyti, žodžiai jūsų eilėse pasako tiek nedaug – ir kartu pasako viską, jūsų knygos augina mūsų vaikus, verčia juos šypsotis, jūsų muzika nuskraidina mus iš šio pasaulio į kitą – lengvesnį, šviesesnį meno pasaulį, jūsų įžvalgos leidžia geriau suvokti mus supantį meną. Ir dėl to man didelė garbė šiandien jums įteikti tikrai pelnytas premijas“,  - sakė Vyriausybės vadovas. 

Premjeras paprašė kūrėjų nepamiršti šios sunkios, bet labai prasmingos ir atsakingos jums tekusios menininko dalios – per savo kūrybą formuoti mūsų savimonę, identitetą, vertybes ir apskritai mąstymą, pasaulio suvokimą. Tai ypač svarbu šiandien, interneto, trumpųjų žinučių ir nuolatinio informacijos srauto pasaulyje.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos paskirtos fotomenininkui Ramūnui Danisevičiui, muziejininkei Vidai Kanapkienei, dailininkui, knygų vaikams autoriui Kęstučiui Kasparavičiui, kino ir teatro aktorei Vidai Vaivai Mainelytei, kompozitoriui Arvydui Malciui, tapytojai Sigitai Maslauskaitei-Mažylienei, menotyrininkei Agnei Narušytei, poetui Kęstučiui Navakui, aktorei Reginai Reklaitienei, kino operatoriui Janui Vitoldui Tomaševičiui, tekstilininkei Zinaidai Vogėlienei ir menotyrininkei Rasutei Žukienei.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.