Premjeras: ERPB ir Lietuvos bendradarbiavimas ateityje stiprės

Data

2018 07 05

Įvertinimas
0
Rekonstrukcija.jpg

Ministras Pirmininkas Sauliaus Skvernelis susitiko su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) prezidentu Suma Chakrabarti ir aptarė strategines banko investavimo kryptis Lietuvoje bei Europos finansų sistemos naująją architektūrą.

Premjeras pristatė ERPB prezidentui Lietuvos makroekonomikos situaciją: vidutinis bruto (neatskaičius darbuotojo mokesčių) darbo užmokestis šalyje jau pasiekė 900 EUR, arba 8,6 proc. daugiau nei prieš metus; BVP augimo tempai vieni didžiausių ES – 3,9 proc. 2017 metais. Šalies pažanga akivaizdžiai įvertinta tarptautiniame kontekste – Lietuva  tapo asocijuota Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) nare, prisijungėme prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO).

Pradėtos struktūrinės reformos mokesčių, pensijų, švietimo, sveikatos, inovacijų, šešėlio mažinimo srityse. Reformų naudą gyventojai aiškiai pajus jau 2019 m. ir ši nauda ateityje tik didės.

„Sveikiname, kad ERPB pasirinko finansuoti itin svarbias prioritetines veiklos sritis Lietuvoje - energetinio saugumo stiprinimas ir efektyvaus energijos naudojimo gerinimas, inovacijų skatinimas privačiame versle. Džiugu, kad 2018 m. metiniame ERPB susitikime Lietuva buvo apdovanota aukso medaliu Aplinkos ir socialinių inovacijų srityje už daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektą. Todėl tikiu, kad Lietuvos bendradarbiavimas su ERBP ateityje tik stiprės“,– sakė premjeras.

2017 metais iš ERPB gauta 50 mln. eurų paskola sėkmingai investuota – bus renovuota 140 daugiabučių ir pagerintos gyvenimo sąlygas daugiau nei 6000 gyventojams visoje Lietuvoje.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas įsteigtas 1990 metais. ERPB - tarptautinė finansų institucija, kuri skirta skatinti perėjimą prie atviros į rinką orientuotos ekonomikos. Šis bankas remia privačias bei verslo iniciatyvas įvairiose šalyse nuo Vidurio Europos iki Vidurio Azijos.