Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: derybose dėl Europos Sąjungos lėšų būtina remtis ilgalaikiais valstybės ekonominiais interesais

Data

2020 06 10

Įvertinimas
0
Europos parlamentas shutterstock_248884168.jpg

Šiandien Lietuvos Vyriausybė pasitarime aptarė Lietuvos poziciją dėl daugiamečio Europos Sąjungos (ES) biudžeto ir Europos ekonomikos gaivinimo plano. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paragino derybose dėl ES finansavimo užtikrinti, kad lėšų panaudojimo kriterijai būtų objektyvūs ir atitiktų Lietuvos ateities ekonomikos vystymosi  prioritetus.

„Noriu pabrėžti, kad būsimas ES finansavimas vaidins milžinišką vaidmenį kuriant į ateitį orientuotą Lietuvos ekonomiką. Privalome jau dabar aiškiai suplanuoti namų darbus, kaip ES programinį finansavimą pasitelkti reformų ir strateginių ekonomikos krypčių Lietuvoje finansavimui“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas.

Vyriausybė derybose dėl ES biudžeto pabrėžia poreikį siekti tinkamo finansavimo sanglaudos politikai, žemės ūkiui, europinės reikšmės infrastruktūros projektams (elektros tinklų sinchronizacija su KET, „Rail Baltica“), ES sutartinių įsipareigojimų (Ignalinos AE uždarymas, Kaliningrado tranzito schema) vykdymui. Pabrėžtas tikslas siekti tiesioginių žemės ūkio išmokų konvergencijos ES lygiu.

Premjero teigimu, būtina sudaryti sąlygas, kad Europos ekonomikos gaivinimo ištekliai taip pat būtų skirti Vyriausybės inicijuotame Ateities ekonomikos DNR plane įtvirtintoms prioritetinėms kryptims finansuoti.

Pasiūlymus dėl Europos ekonomikos gaivinimo plano ir ES biudžeto 2021–2027 metams Europos Komisija pateikė gegužės 27 d.