Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: COVID-19 – naujoji teisėsaugos realybė

Data

2020 05 08

Įvertinimas
0
Policija .jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis atidarė nuotolinę konferenciją „Ar COVID-19 gali pakeisti įprastą teisėsaugos darbą?“.

Įžanginiame žodyje premjeras akcentavo, kad karantino metas daro įtaką visoms gyvenimo sritims ir tai yra iššūkis visai teisėsaugos sistemai.

Vyriausybės vadovo nuomone, visų sutelktomis pastangomis Lietuva įveikė pirmąjį krizės etapą, tačiau ateityje teks susitaikyti su nauja realybe. Todėl teisėsaugos sistema turi veikti itin sutelktai, operatyviai reaguoti į naujus pokyčius.     

Premjeras pabrėžė, kad karantino patirtis leido efektyviai panaudoti šiuolaikinės technikos bei informacinių technologijų teikiamas galimybes. Vyriausybė ėmėsi iniciatyvos spręsti šiuos klausimus sistemiškai ir jau pateikė Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimo projektą, numatantį galimybę ikiteisminį tyrimą vykdyti, bylas nagrinėti teisme naudojant informacines technologijas.

Vyriausybės vadovas padėkojo teisėsaugininkams už pasiaukojamą darbą, ištikimybę priesakai ir palinkėjo sėkmės ginant bei saugant Lietuvos žmones nuo galimų įvairių grėsmių.