Premjeras: Alytaus LEZ didins regiono investicinį patrauklumą

Data

2018 11 30

Įvertinimas
1
gamykla.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo GLASS LT gamyklos atidaryme Alytuje. Tai – viena didžiausių investicijų šiame regione per paskutinius metus, rodanti jo patrauklumą ir slypintį potencialą.

„Ypatingai džiaugiuosi šiandien galėdamas dalyvauti GLASS LT gamyklos atidaryme. Jūsų įmonės istorija yra pavyzdys, kaip lietuviškas verslas mūsų šalies regionuose vykdydamas nuolatinės investicijos į pagrindinius įrenginius ir programinę įrangą pasiekė įspūdingą bendrovės augimą bei tapimą Lietuvos stiklo paketų gamybos lydere“, - sakė premjeras.

Gamyklos statybos kainavo 4 mln. eurų, o apie 5 mln. eurų bus investuota į naujos kartos įrangą bei informacijos ir valdymo sistemas.

Premjeras akcentavo, kad siekiant išnaudoti Alytaus regiono ekonominį potencialą ir pritraukti dar daugiau stambių gamybos investicijų, bus siūloma steigti Alytaus laisvąją ekonominę zoną (LEZ). Alytaus pramonės parkas nebeturi kur plėstis, tad Pietų Lietuvoje trūksta specialiosios ekonominės zonos stambioms investicijoms pritraukti. Pietinė Lietuvos dalis logistiniu požiūriu patraukli investuotojams dėl artumo su Lenkijos teritorija. Alytus taip pat pasirinktas dėl aukštos kompetencijos pramonės apdirbimo srityje, esančio naujų darbų vietų poreikio. Planuojamos naujos LEZ nauda bus ne tik iš naujai ateinančių investuotojų, bet ir iš vietinių tiekimo grandinių suaktyvėjimo, emigracijos mažinimo.

Ūkio ministerija siūlo numatyti apie 100 ha vientisą teritoriją Alytaus teritorijoje LEZ įkūrimui. Tikslesnę vietą konsultuodamasi su“ Investuok Lietuvoje“ parinks savivaldybė.  Skaičiuojama, kad į naują LEZ galima būtų pritraukti iki 600 mln. eurų investicijų ir sukurti 2500 darbo vietų. Preliminarus investicijų į infrastruktūrą lėšų poreikis - 10 mln. eurų.