Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 11 04

Įvertinimas
1

Interviu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie valstybės kontroliuojamų įmonių vadovų atlyginimų klausimą, mokesčius viešbučiams bei „žaliąją“ energetiką. Ministras Pirmininkas teigia, kad, norint tinkamai valdyti valstybines įmones, reikia samdyti kvalifikuotus žmones ir mokėti jiems tokius atlyginimus, kurie būtų susieti su jų darbo rezultatais. Siekiama, kad ateityje iš valstybinių įmonių būtų surenkama daugiau pajamų į biudžetą.

Kalbėdamas apie PVM mokesčio skaičiavimą viešbučių sektoriui, Premjeras pabrėžia, jog viešbučiams nebus taikoma mokestinė lengvata, tačiau šis sektorius bus traktuojamas kaip specifinis, kadangi sunku atskirti, ar jo teikiamos paslaugos skirtos vidaus rinkai, ar eksportui. Vidaus rinkai skirtos prekės ir paslaugos apmokestinamos 21 proc. tarifu, o eksporto rinkai – nuliniu tarifu, todėl turi būti rastas tarpinis sprendimas, taikomas specifiniams sektoriams.

Anot Premjero, Vyriausybėje diskutuojama ne tik apie tradicinius elektros energijos šaltinius, bet ir apie „žaliąją“ energetiką. Premjeras teigia, kad svarstant alternatyvių energijos šaltinių klausimą, reikia būti atsargiems ir nepasiduoti tam tikrų suinteresuotų asmenų bei lobistų įtakai. Be to, reikia atkreipti dėmesį, jog „žalioji“ energetika negali patenkinti visų Lietuvos bei Baltijos regiono energetinių poreikių.