Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 09 30

Įvertinimas
1

Premjeras A. Kubilius – apie vizitą Danijoje. Verslo mokykloje skaitytas optimistinis pranešimas, kad Lietuva gali pralenkti Europą, Lietuvoje buvo sutiktas kritiškai. Premjerui keista, kaip Danijos verslo ir mokslo elitas šiais pakankamai rimtais matymais tiki, o Lietuvos visuomenė – ne. Kaip realų pavyzdį Premjeras pateikia Airiją, kuri per 20 metų tapo viena iš Europos lyderių.
Premjero klausiama apie protestuojančias profsąjungas ir kaltinimus Vyriausybei, kad ši nevykdo Nacionalinio susitarimo. Taip pat apie tai, kodėl Lietuvoje, kitaip nei kitose Europos valstybėse, neleidžiama organizuoti mitingų prie pagrindinių institucijų.
Apie valstiečių liaudininkų svarstymus dėl paramos koalicijai bei socialdemokratų iniciatyvą interpeliuoti energetikos ministrą. Ypač energetikos srityje, pasak Premjero, norėtųsi matyti daugiau konstruktyvumo, nes šiai Seimo sesijai Vyriausybė yra parengusi visą įstatymų paketą, susijusį su šio sektoriaus pertvarka. Taigi opozicija turės pasirinkti – ar eina kartu su interesų grupėmis, ar su Vyriausybe ir ieško ilgalaikių sprendimų Lietuvos energetinei nepriklausomybei įtvirtinti.
Apie vakar priimtą Vyriausybės sprendimą įpareigoti gyventojus kaupti įmokas daugiabučių atnaujinimui, didžiausią visuomenės nepasitenkinimą čia kelia prievartos elementas. Pasak Premjero, dabar galioja tvarka, kai, pvz. prakiurus stogui, namo administratorius imasi tvarkyti, o tuomet gyventojams išrašo sąskaitas, šiuo atveju siūloma tam tikras įmokas rinkti reguliariai, kad tokiems remontams būtų sukauptos lėšos, nuo to gyventojai tik laimės, nes prižiūrėti namą yra ne Vyriausybės, o pačių gyventojų atsakomybė.
Apie oro vežėjų situaciją – Premjero netenkina oro transportą kontroliuojančių institucijų darbas, antrą kartą gauname panašią pamoką. Po Lietuvos avialinijų bankroto, galbūt noras kuo greičiau pritraukti naujų vežėjų kai kada lėmė, kad licencijos buvo išduotos vežėjams ir skrydžiams, kurių negali užtikrinti.