Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 07 15

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ kalba apie Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejų, istorinę šio mūšio reikšmę.
Ministras Pirmininkas, komentuodamas Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius, kad ją labiausiai nustebino korupcijos lygis valstybėje, sako, kad kova su korupcija, neskaidrumu buvo ir lieka vienu iš svarbiausių mūsų prioritetų. Pasak Premjero, išrinkus Prezidente Dalią Grybauskaitę, bendromis pastangomis kai kurie dalykai pradėjo keistis žymiai sparčiau į gerąją pusę. Korupcija arba interesai pasireiškia tokiose srityse, kurios nėra tinkamai sutvarkytos – ar tai būtų energetika, ar teisėsauga, ar kitos sritys ir jos pamažu yra tvarkomos bei padeda išskaidrinti visą mūsų valstybės gyvenimą. Premjeras pamini teisėsaugos autonomiškumą, „šešėlinę“ ekonomiką, kontrabandos mastus, kitus dalykus, kur trūksta bendros visų teisėsaugos institucijų veiklos. Tačiau Premjeras abejoja, ar siūlymas kovai su kontrabanda pasitelkti kariuomenę, būtų tinkamas. Premjeras sako, kad vakar kaip tik patvirtinta, kad lyderiaujančios pozicijos turi imtis Muitinės departamentas ir jiems reikalinga policijos, ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos parama, kuri padėtų užkirsti kelią iš kontrabandos gaunamų pinigų panaudojimui.
Kalbėdamas apie teismo sprendimą „Akropolio“ byloje, kai sklypo kaina buvo sumažinta per pusę, Premjeras sako, kad nėra susipažinęs su byla, tačiau Vyriausybė gins viešąjį interesą ir nepriklausomai kaip klostysis ekonominė situacija, sutartyje numatyta suma turi būti sumokėta.
Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie Ignalinos AE uždarymą, sutartis, Vilniaus šilumos ūkio pertvarkymą, „Vilniaus vandenų“ problemas ir kitus viešuosius pirkimus, kuriuose bus reikalaujama maksimalaus skaidrumo. Baigdamas Premjeras užsimena apie Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų ketinimus pasirašyti sąžiningumo deklaracijas.