Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2010 07 29

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius telefonu interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ kalba apie kelionę dviračiais po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldo vietas, apie tai, kad kelionę pradėjo nuo Lydos ir Naugarduko, toliau apžiūrės Miro ir Nesvyžiaus pilis, kur buvo kuriama bendra europietiška kultūra.
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius sako, kad šias atostogas išnaudoja ir neoficialiems dalykiniams susitikimams – su Baltarusijos Premjeru Sergejumi Sidorskiu aptarė bendrus energetinius projektus, kalbėjosi apie alternatyvius energijos tiekimo šaltinius. „O paveikti LDK paveldo įspūdžių kalbėjome, kad visiems, ne tik Lietuvos turistams, būtų vertinga pamatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinį paveldą. Tai tikrai pritrauktų daugelį Europos turistų, nes reikia atsiminti, kad Radvilų giminė buvo viena iš galingiausių visoje Europoje ir kai kurių istorikų teigimu, pagal valdytus turtus buvo penktoji Europos šeima“, - sakė Premjeras.
Pasak Premjero, pokalbiuose su paprastais žmonėmis kalbėta ir apie vizų problemas, nes Lietuvos ambasada Baltarusijoje, jos konsuliniai skyriai nespėja aptarnauti visų norinčiųjų atvykti į Lietuvą. Dar prieš pradedant kelionę dviračiais tartasi su Užsienio reikalų ministerija, kokių reikia imtis priemonių, kad bent jau turizmo tikslais žmonėms vizų problemos būtų palengvintos. Greta to, pasak Andriaus Kubiliaus, reikia, kad kuo greičiau pasienio gyventojams būtų supaprastintas sienos režimas ir žmonės, gyvenantys 50 km spinduliu pasienyje galėtų keliauti be vizų. Premjeras sako, kad po šios kelionės dar aktyviau ieškos būdų, kaip spręsti vizų problemas, nes ir Lietuvos verslininkai jau pradeda savo verslą Baltarusijoje. O to nori ir Baltarusijos valdžios atstovai.
Interviu taip pat kalbama apie Baltarusijos ketinimus importuoti naftą per Klaipėdos naftos terminalą, suskystintų dujų terminalo galimą statybą, apie Baltarusijos atominės elektrinės statybą, kuri atsiras vos už 55 km nuo Lietuvos sienos.