Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui

Data

2010 11 23

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba apie šiandien Seime svarstomą ateinančių metų biudžetą. Seime pateikus biudžeto projektą ir komitetai, ir Seimo nariai dar turi papildomų pageidavimų ir pasiūlymų, tačiau, pasak Premjero, ne tik Lietuva, bet ir kitos ES valstybės dar nėra išėjusios iš krizės, todėl negalima leisti sau atsipalaiduoti. Premjeras užsimena, kad dėl situacijos Airijoje gali nukentėti nemažai ten dirbančių mūsų tautiečių, tai gali paveikti ir mūsų ekonomiką bei eksporto atsigavimą.

Ministras Pirmininkas taip pat komentuoja žiniasklaidoje skelbiamą informaciją, neva didėja atlyginimai ministrams, Prezidentūros darbuotojams.

„Piktina žmones tai, kaip tai pateikia žiniasklaida. Būtų gerai, kad žiniasklaida pateiktų tikslią informaciją. Aš nežinau visų detalių, bet ministrų atlyginimai tikrai nedidėjo. Jeigu ministras ar ministrė išdirbo valstybės tarnyboje 15 metų, jam pagal galiojančius įstatymus priklauso gauti didesnį atlyginimą už stažą. Tokiu atveju sakyti, kad ministrai pasididino atlyginimus, yra netikslus ir nesąžiningas kalbėjimas“, – sakė Premjeras Andrius Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, valstybės tarnybai išleidžiama apie 4 procentai biudžeto lėšų, o socialiniams reikalams yra skiriama apie 50 procentų. Anot Premjero, kai turime 7 ar 8 milijardų litų deficitą, tai galime uždaryti visą valstybės tarnybą, niekam nemokėti atlyginimų trejus ar ketverius metus, vis tiek to deficito nepadengtume.

Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie darbo grupės siūlymus pensijų sistemai reformuoti. Esant sudėtingai demografinei situacijai ir Vokietija, ir Prancūzija, ir kitos šalys kalba apie pensinio amžiaus ilginimą. Premjeras aptaria ir kitus klausimus – Vyriausybės paramą regioninei žiniasklaidai, siūlymus Kūčias paskelbti nedarbo diena.