Ministras Pirmininkas sveikina JAV

Data

2018 07 04

Įvertinimas
0
JAV Lietuva shutterstock_253344223.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikina Jungtines Amerikos Valstijas nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos proga. 

„Ši diena ypatinga ne tik amerikiečiams, bet ir milijonams už savo laisvę ir teisę į demokratiją kovojantiems žmonėms visame pasaulyje. Jūsų kova, kurioje dalyvavo ir daug lietuvių, lenkų ir kitų tautybių atstovų, paliko neišdildomą pėdsaką laisvės kovų istorijoje. Tai įkvepia vis naujas kartas siekti laisvės, pagarbos žmogaus orumui ir kitų idealų“,- sakoma premjero sveikinime.  

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad šiais metais Lietuva mini valstybingumo atkūrimo šimtmetį ir pasidžiaugė vis stiprėjančia Lietuvos ir JAV draugyste ir bendradarbiavimu. Premjeras pažymėjo, kad abi valstybės svarbiausiais saugumo užtikrinimo, kovos su terorizmu ir kitais klausimais buvo ir yra kartu.

„Lietuva skiria vis didesnį dėmesį valstybės saugumui ir efektyviai gynybai užtikrinti, nuosekliai didinamas gynybos finansavimas – jis šiais metais viršijo du procentus šalies bendrojo vidaus produkto. Tačiau veiksminga atgrasa, prireikus ir efektyvi gynyba sunkiai įmanomos be tvirtos artimiausių sąjungininkių ir partnerių paramos, todėl, tikiuosi, ir toliau stiprinsime itin glaudų mūsų šalių bendradarbiavimą“,- teigia Vyriausybės vadovas. 

Ministras Pirmininkas taip pat pasidžiaugė bendrais darbo rezultatas stiprinat verslo ir prekybinius ryšius, bendradarbiavimu energetikos ir naujų technologijų srityse ir išreiškė  viltį, kad ateityje šie ryšiai stiprės.