Iš EK – visapusiška parama elektros tinklų sinchronizavimui su kontinentinės Europos tinklais

Data

2018 06 06

Įvertinimas
1
Susitikimas su Miguel Arias Cañete .jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vieši Briuselyje, kur vizitą pradėjo susitikimu su Europos Komisijos nariu, atsakingu už klimato politiką ir energetiką, Miguel Arias Cañete.

Susitikimo metu aptarti Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo finansavimo, Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais klausimai. S. Skvernelis padėkojo už nuolatinę Europos Komisijos paramą įgyvendinant strateginius tikslus ir projektus. Susitikime taip pat aptarta Baltarusijos statomos Astravo jėgainės problematika.

Eurokomisaras išreiškė visokeriopą paramą neatidėliotinam Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimui su kontinentinės Europos tinklais. Komisaras patvirtino Europos Komisijos įsipareigojimą užtikrinti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimą. Europos Komisijai pateikiant 552 mln. EUR finansavimo pasiūlymą 2021-2027 metams, itin palankiai įvertintas Lietuvos Vyriausybės įsipareigojimas prie jėgainės uždarymo prisidėti nacionalinėmis lėšomis.

Per susitikimą komisaras teiravosi dėl Lietuvos planų užtikrinant ilgalaikį suskystintų gamtinių dujų tiekimą po 2024 m. Premjeras patvirtino, kad šiuo metu svarstomas klausimas dėl optimalaus būdo kaip tai pasiekti, įskaitant ir terminalo išpirkimą.

„Elektros tinklų sinchronizavimas su Kontinentine Europa yra šios Europos Komisijos aukščiausias prioritetas, todėl komisaras patvirtino, kad Komisijos tikslas yra įgyvendinant šį projektą pereiti nuo diskusijų prie konkrečių darbų“, - sakė Ministras Pirmininkas.

Birželio pabaigoje planuojama pasirašyti politinį susitarimą dėl elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentine Europa, dėl ko šiuo metu ieškoma bendro regioninio sprendimo.