1863–1864 metų sukilimo vadai ir dalyviai bus palaidoti Rasų kapinių koplyčioje

Data

2018 05 14

Įvertinimas
0
komisijos posedis.jpg

Pirmadienį posėdžiavusi Vyriausybės komisija nusprendė, kad tinkamiausia vieta palaidoti 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių palaikus yra Rasų kapinių koplyčia Vilniuje.

„Sprendimas priimtas įvertinus visas istorines, kultūrines, finansines aplinkybes. Rasų kapinių koplyčia buvo įvertinta kaip pati geriausia vieta. Šios kapinės yra priglaudę daug garbių žmonių, tapusios savotišku panteonu. Priekaištų dėl vietos neturi ir Bažnyčia. Pasiūlymas atrodo  patrauklus, prieštaravimų neturėtų turėti ir mūsų partneriai lenkai bei kiti“, - sako  1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikų laidojimo ir atminimo įamžinimo komisijos pirmininkas premjeras Saulius Skvernelis.

Nuspręsta, kad geriausia įamžinimo vieta – Rasų kapinių koplyčia. Pagal jau parengtą koplyčios tvarkymo planą vidaus darbams prireiks 240 tūkst. eurų. Finansavimą projektui numatoma skirti iš ES struktūrinių fondų.

Artimiausiu metu ketinama sudaryti darbų atlikimo grafiką. Perlaidojimas numatomas 2019 metų vasarą.

Kaip alternatyva pasiūlyta buvo Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios koplyčia.

Komisija posėdyje taip pat aptarė ir sukilimo dalyvių palaikų identifikavimo darbus bei atminimo lentos Lukiškių aikštėje Vilniuje atminimo klausimą.

Sukilėlių palaikai pernai rasti Gedimino kalne atliekant archeologinius tyrimus. Šiuo metu rasti 17 sukilėlių palaikai.